PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

"Pichačky" v školách ?


23.10.2006

Budú aj tieto deti hlásiť príchod do školy modernou technikou?

Turín - Vyzerá to tak, že najmodernejšia technika zruší záškoláctvo. Škola v severotalianskom Turíne zaviedla pre žiakov elektronické "pichačky": každý si po príchode musí na vrátnici školy označiť na svojej karte v príslušnom zariadení príchod a pri akomkoľvek opustení budovy zasa "odpichnúť" odchod.

Zástupca riaditeľa školy Mauro Ferilli to zdôvodnil tým, že zapisovanie neprítomnosti žiakov do triednej knihy je pracné a systém rodičovských ospravedlneniek na papieriku zasa neprehľadný.

"Opatrením sledujeme dvojaký cieľ - chceme znížiť byrokratickú záťaž učiteľov a zároveň môžeme efektívne kontrolovať pohyb žiakov," vysvetlil Ferilli. Podľa jeho slov stačí iba nazrieť do počítačovej databanky školy a dá sa okamžite zistiť, kto je prítomný a ako často niektorý zo žiakov chýba. Dokonca rodičia môžu operatívne, ak sa dostanú na internet, zo svojich počítačov sledovať, či ich dieťa sedí v škole.

"Pichačková" registrácia počítačom umožňuje aj rýchlo a prehľadne zaznamenávať neskoré príchody. Samotní žiaci však iniciatívou nie sú vôbec nadšení. Už teraz sa cítia ako pod drobnohľadom a argumentujú, že pred ôsmou sa bude pri vchode do školy vytvárať dlhý rad na "pichačky", ktorý bude pre mnohých z nich opäť znamenať neskorý príchod...

A čo u nás? "Neviem si to predstaviť v praxi. Okrem toho, naši žiaci sú aj výborní hackeri, takže by si to v počítači upravili podľa potreby," usmiala sa nad možnosťou pre Aktuálne.sk učiteľka na petržalskej základnej škole Petra Murínová.

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu