PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Fínskemu zdravotníctvu hrozí kolaps. Nie sú peniaze


16.10.2007

Helsinki - Takmer 13-tisíc zdravotných sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov pohrozilo vo Fínsku odchodom zo zamestnania, ak v blízkej budúcnosti nedôjde k dohode s ich zamestnávateľmi, oznámili predstavitelia odborov.

Zväz pracovníkov zdravotníctva a sociálnej starostlivosti uviedol, že 12 800 jeho členov sa vyjadrilo za odchod zo zamestnania, čo by vážne postihlo nemocnice vo veľkých fínskych mestách vrátane hlavného mesta Helsinki.

"Je skutočne veľmi smutné, že vyškolení zdravotníci musia takým tvrdým spôsobom obhajovať svoje právne podložené požiadavky," povedala v pondelok šéfka odborov Jaana Laitinenová-Pesolová. "Hrozba masovej výpovede je nesmierne vážna a ak sa naplní, znefunkční to celý náš zdravotnícky systém."

Rokovania zdravotníkov so zamestnávateľmi o zvýšení platov sa skončili začiatkom októbra neúspechom. V pondelok by sa mali pokúsiť dospieť k dohode.

Odborársky zväz požaduje 24-percentné zvýšenie platov v priebehu dvoch rokov. Predstavitelia zdravotníctva upozorňujú, že zvyšujúci sa počet fínskych zdravotníkov odchádza na lepšie platené miesta do Švédska a Nórska.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu